Αρχική Αθλητικα Η Λίβερπουλ με Τσιμίκα κυπελλούχος,ο Αντετοκούνμπο πετάει!

Η Λίβερπουλ με Τσιμίκα κυπελλούχος,ο Αντετοκούνμπο πετάει!

37

Ο Κώστας Τσιμίκας έδωσε τη λύση στον μεγάλο τελικό της Αγγλίας για το Λιγκ Καπ της Αγγλίας.Με κόρνερ συστημένο στο κεφάλι του Βαν Ντάϊκ δυο λεπτά προιν τελειώσει η παράταση μπήκε το γκολ-κύπελλο και ο Κλοπ θα φύγει με πολύ ψηλά το κεφάλι για το έργο του στη Λιβερπουλ στο τέλος της σεζόν.

Ο Τσιμίκας μπήκε αλλαγή.

Στο πλέον αναξιόπιστο πρωτάθλημα του δυτικού κόσμου σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα Λαμία-ΑΕΚ 1-3,Αγρίνιο-ΠΑΟΚ 1-3,Ολυμπιακός -Αστέρας 2-1,Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1,Αρης-Βόλος 2-0,Γιάννινα-ΟΦΗ 2-2.

Ο Παυλίδης

Στο ντέρμπι της Ολλανδίας η Αλκμααρ νίκησε 2-0 τον Αγιαξ με τον Βαγγέλη Παυλίδη βασικό και αναντικατάστατο!

ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο νιώθει πιο άνετα με προπονητή τον Ντοκ Ρίβερς.Πάντα δήλωνε ότι η ομάδα του δεν παίζει άμυνα και ήδη αυτό αλλάζει.Δύσκολα αντίπαλοι βάζουν στους μπάκς πάνω απο 100 πόντους και πάντως κέρδισαν δυο συνεχόμενα ντέρμπι.Μετά τη νίκη στη Μινεζότα,νίκησαν άνετα και στη Φιλαδέλφεια τους Σίξερς με 119-98.

O Γιάνναρος και σε αυτό το παιχνίδι πετούσε και ακούμπησε το τριπλ νταμπλ με 32 πόντους,13 ριμπάουντ και 9 ασιστ.