Αρχική Αθλητικα Η Σιτυ για πρωτάθλημα-Ο Αντετοκούνμπο για αποκλεισμό!

Η Σιτυ για πρωτάθλημα-Ο Αντετοκούνμπο για αποκλεισμό!

322

Η Σίτυ όχι μόνο μπορεί να φτάσει την Αρσεναλ μετά την ισοπαλία της τελευταίας με την …τελευταία Σαουθάμπτον,αλλα αν κερδίσει τα δυο λιγότερα ματς θα την περάσει και με έναν βαθμό.Επομένως εκεί που φαινόταν σίγουρη πρωταθλήτρια η Αρσεναλ τώρα το πρώτο φαβορί είναι η Σίτυ.

Η πιο γρήγορη πεμντάρα στην ιστοράι της Πρέμιερ Λίγκ σημειώθηκε σε…ντέρμπυ!Μέχρι το 21 πρώτο λεπτό η Τότεναμ είχε δεχθεί 5 γκολ από τη Νιουκάστλ!!!Ο τερματοφύλακας Γιορίς αντικατατσάθηκε στο β ημίχρονο και το τελικό σκορ ήταν 6-1…

Η Μάντσεστερ(μία είναι η Μάντσεστερ…) είχε νέο κατόρθωμα.Επαιζε εκτός έδρας με την άσημη(φέτος πάει καλά για τα μέτρα της) Μπράϊτον για το κύπελλο και είχε κατοχή 39% στον αγώνα.”Κατάφερε” να δραπετεύσει με πρόκριση 6-5 στα πέναλτυ…

Η Νάπολι νίκησε την Γιουβέντους στο Τορίνο με γκολ στις καθυστερήσεις και παίρνει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν βρίσκεται σε καθοδική πορεία διαρκείας.Παρά την αλλαγή προπονητή και απο το κύπελλο αποκλείστηκε και στο πρωτάθλημα έχασε τα πρωτεία μετά την ήττα από τη Μάϊντς με 2-1 και ανατροπή.

Αντίθετα η Μπαρτσελόνα κέρδισε και την Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0 και προχωρά ακάθεκτη στο πρωτάθλημα.

στα καθ ημάς ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 2-1 ,ο Αρης τον Βόλο με 3-0 και η ΑΕΚ τον Ολυμπιακό στο “Καραϊσκάκης” με 3-1.

Επίσης ο ΠΑΣ Γιάννινα με ανατροπή τον Παναιτωλικό3-2,η Λαμία τον Ατρόμητο 1-0, και ισόπαλοι έληξαν οι αγώνες του Λεβαδειακού με τον Ιωνικό 2-2 αι του ΟΦΗ με τον Αστέρα 1-1

ΜΠΑΣΚΕΤ

Οι Μπάκς τερμάτισαν πρώτοι στην κανονική περίοδο καθώς δεν έχαναν πουθενά.

Ομως έχασαν με τραυματισμό σε δυο αγώνες τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τώρα χάνουν με σπάσιμο έδρας και 2-1 απο το Μαϊάμι,με το οποίο πάντα είχαν σοβαρότατη δυσκολία.

Ολυμπιακός,Παναθηναϊκός, και Περιστέρι κέρδισαν τους πρώτους αγώνες με Άρη,Κολοσσό και ΑΕΚ.