Αρχική Αθλητικα Απίστευτο ρεκόρ από Σαλάχ και Ζότα σε 7άρα της Λίβερπουλ-Ματσάρα στη Βαρκελώνη

Απίστευτο ρεκόρ από Σαλάχ και Ζότα σε 7άρα της Λίβερπουλ-Ματσάρα στη Βαρκελώνη

363

Μπορεί η ΑΕΚ και ο Προμηθέας να νίκησαν με 11 και 13 πόντους διαφορά τις δυο ιταλικές Ρέτζιο Εμίλια και Τρέντο εκτός έδρας για το Τσάμπιονς Λίγκ και το ΓιούροΚαπ,αλλά την παράσταση έκλεψε το δίδυμο Μωχάμεντ Σαλάχ και Ντιόγκο Ζότα στο ποδόσφαιρο.Ο διάσημος Αιγύπτιος πέτυχε το πιο γρήγορο χατ τρικ για παίκτη που μπήκε ως αλλαγήσε παιχνίδι ,ο Ζότα να έδωσε τις πιο γρήγορες τρεις ασιστ για γκολ για πάικτη που μπήκε ως αλλαγή και οι δυο μαζί να είναι το δίδυμο που μπήκε ως αλλαγή και έκανε χατ τρικ μέσα σε 15 λεπτά.

Αυτά συνέβησαν από το 68 ως το 83 στο 7-1 της θρυλικής Λίβερπουλ μέσα στην Γλασκώβη επι της Ρέϊντζερς ,η οποία προηγήθηκε στο σκορ και η Λίβερπουλ ισοφάρισε με κόρνερ ασιστ του Τσιμίκα στον Φιρμίνο.

Ματσάρα και στη Βαρκελώνη,όπου η Ιντερ πήρε 3-3 από την Μπάρτσα(δυο γκολ ο Λεβαντόφσκι το τελευταίο της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις)και μάλλον την αφήνει εκτός συνέχειας στο Τσάμπιονς λίγκ.

Σούπερ ήταν και η Νάπολι και η Μπάγερν οι οποίες τσάκισαν τον Αγιαξ  και την Βικτόρια Πλέν με το ίδιο σκορ:4-2.

Ο Αλεξανδρόπουλος πήρε πολλούς πόντους στη Σπόρτιγκ.Η πορτογαλική ομάδα έμεινε με 10 παίκτες νωρίσ το πρώτο ημίχρονο και αμέσως δέχθηκε 2 γκολ από την Μαρσέϊγ στο γήπεδό της.Αμέσως μπήκε ο Αλεξανδρόπουλος (στο 32)και με τα τρεξίματά του βοήθησε να στεθροποιηθεί η ομάδα του.Νέα αποβολή στο 60 πάλι με διπλή ανόητη κίτρινη κάρτα,αλλά με 9 και τον Αλεξανδρόπουλο να τρέχει ακατάπαυστα η Σπόρτιγκ κράτησε το σκορ στο επίπεδο του 0-2…

Σπουδαία νίκη με 3-0 της Πόρτο μέσα στο Λεβερκούζεν…